Proč zrovna AA VET?

Stejnou otázku, jen s jiným psím jménem, jsem na AA Vetu položila už několikrát… rozhodně tedy víckrát, než bych si kdy dřív pomyslela. Bývaly totiž roky, kdy jsem vystačila s tak zvaným veterinářem-údržbářem, čili běžným doktorem bez specializace v nějaké malé ordinaci. Tam jsem se svým psíkem zašla tak jednou za rok na očkování, a když bylo hodně zle, tak ještě třeba na ošetření utrženého drápku. Žádné další katastrofy nás nepotkávaly, tak na co nějakou specializovanou kliniku?

Fleur o operaci

Jenže neštěstí nechodí po horách, ale po lidech a po psech, a přišlo i k nám. Začala to bíglička Herinka s ulomeným kouskem krčního obratle. V patnácti letech docela těžko řešitelný problém… Zanedlouho následovala má neuvěřitelně nenažraná trpasličí pudlička Fleur, které se povedlo u nás na sídlišti zhltnout nějakou návnadu i s žiletkou uvnitř. Takové věci se nestanou v týdnu, ale zásadně o víkendu, kdy mají běžní veterináři zavřeno… což je vlastně svým způsobem dobře, protože na specializované veterinární klinice, která má víkendovou pohotovost, mnohem snáze odhalí, kde je problém a proč že to váš pes vlastně zvrací krev. Fleur tak na svou hltavost doplatila „jen“ okamžitou operací. Tu žiletku v malém igelitovém pytlíčku jsem pak nafasovala jako první věc, když jsem si pro Flérinku přišla.

Když mi na chalupě sousedova bulteriérka těžce pokousala mou starší trpasličí pudličku Ginny, už jsem ani na okamžik neuvažovala o tom, že bych s ní jela jinam než na AA VET. Sice jsme byly nějakých 100 km od Prahy, ale Ginny nebyla v přímém ohrožení života, takže jsme bez diskusí frčely na Zahradňák. O pár let později tu u ní odhalili i autoimunitní onemocnění, které by veterinář bez specializace na neurologii neměl šanci poznat, a prodloužili jí tak život téměř o rok.

Příští zdravotní problém mých psíků půjdu opět řešit na AA VET. Na zdejší doktory, kteří se opravdu nenudí a často jsou tu dlouho po svých ordinačních hodinách, si klidně i počkám, protože vím, že pro zdraví mých psů a mou spokojenost vždycky udělají maximum.

M. Vrbová, Praha

 

Aktuálně

Parkování na Zahradním Městě

Vážení klienti, od 1.7.2021 městská část Prahy 10 parkování na Zahradním Městě zpoplatní zavedením modrých zón.

MVDr. Dominika Barešová odchází na mateřskou dovolenou

MVDr. Dominika Barešová (roz. Nováková) odchází na mateřskou dovolenou. Přejeme jí hodně zdraví, štěstí a pohody a už se také všichni těšíme až se zase vrátí.

Odchází MVDr. Hanuš Velebný

Po dvaceti letech odešel z Veterinární nemocnice AA-Vet neurolog a ortoped MVDr. Hanuš Velebný.

MVDr. Zuzana Malimánková

Od 29.3.2021 nastupuje MVDr. Zuzana Malimánková na mateřskou dovolenou.

Články

BARF – zdravotní komplikace způsobené nevhodným krmením u fenky Chucky.

V současnosti patří krmení syrovou (tepelně neupravenou) stravou našich psích miláčků k oblíbené a dosti […]

Rozhlasová poradna – Zimní zdravotní potíže domácích mazlíčků

V úterý 23.1.2017 bude MVDr. Hanuš Velebný hostem pořadu Káva o čtvrté tématu na ČRo dvojka. Pořad je na téma „Zimní zdravotní potíže domácích mazlíčků“

Juvenilní symfyziodeza (JPS)

Pokud máte štěně, které by mohlo v dospělosti trpět dysplazií kyčelního kloubu, nabízíme  na našem […]

Addisonova choroba – opomíjená endokrinopatie

I když endokrinologická onemocnění patří ve veterinární praxi stále k těm méně častým,  jejich četnost […]

Napsali o nás

24.Březen.2022

Poděkování za záchranu Terezky

Dobrý den, dnes jsme potřebovali urgentní pomoc pro naší Terezku ( rotvíka ) která si při běhu zapíchla do těla 2. větve.

25.Květen.2021

Záchrana Enzíka

Dobrý den, chtěla jsem Vám ještě jednou moc poděkovat za záchranu Enzíka. Za Váš lidský přístup a za naději, kterou jste nám dal v té nejtěžší chvíli.

26.Duben.2021

Poděkování za jorkšírkou Eby

Dobrý den, chci touto cestou poděkovat MVDr. Kateřině Metelkové a jejímu kolegovi Ondřeji Koktovi. 

| DALŠÍ DOPISY |

Tipy a rady

Pokud předpokládáte, že bude nezbytné RTG vyšetření, budeme pravděpodobně potřebovat vaši pomoc při fixaci zvířete. Doprovod proto musí být starší 18 let a musí být zdravý. Ženy nesmí být těhotné.

| DALŠÍ RADY |

MVDr. Petra Soukupová

V současnosti na MD
interní medicína
oftalmologie, oftalmochirurgie

soukupova@aavet.cz

| DALŠÍ INFORMACE |

  • Nabídka zaměstnání:

    V případě zájmu o pracovní pozici je možné zaslat životopis spolu s motivačním dopisem na email dv@aavet.cz.

  • Informace pro stážisty :

    Studenti a postgraduanti se zájmem o stáž v naší nemocnici musí zaslat žádost na adresu fiala@aavet nebo dv@aavet minimálně měsíc před předpokládaným nástupem. více informací zde
  • Spolupracujeme :

    Naše vetrinární nemocnice dlouhodobě podporuje STŘEDISKO PRO VÝCVIK VODÍCÍCH PSŮ a spolupracuje s Veterninární záchrannou službou PETMEDIC.