Proč zrovna AA VET?

Napsali o nás

Stejnou otázku, jen s jiným psím jménem, jsem na AA Vetu položila už několikrát… rozhodně tedy víckrát, než bych si kdy dřív pomyslela. Bývaly totiž roky, kdy jsem vystačila s tak zvaným veterinářem-údržbářem, čili běžným doktorem bez specializace v nějaké malé ordinaci. Tam jsem se svým psíkem zašla tak jednou za rok na očkování, a když bylo hodně zle, tak ještě třeba na ošetření utrženého drápku. Žádné další katastrofy nás nepotkávaly, tak na co nějakou specializovanou kliniku?

Fleur o operaci

Jenže neštěstí nechodí po horách, ale po lidech a po psech, a přišlo i k nám. Začala to bíglička Herinka s ulomeným kouskem krčního obratle. V patnácti letech docela těžko řešitelný problém… Zanedlouho následovala má neuvěřitelně nenažraná trpasličí pudlička Fleur, které se povedlo u nás na sídlišti zhltnout nějakou návnadu i s žiletkou uvnitř. Takové věci se nestanou v týdnu, ale zásadně o víkendu, kdy mají běžní veterináři zavřeno… což je vlastně svým způsobem dobře, protože na specializované veterinární klinice, která má víkendovou pohotovost, mnohem snáze odhalí, kde je problém a proč že to váš pes vlastně zvrací krev. Fleur tak na svou hltavost doplatila „jen“ okamžitou operací. Tu žiletku v malém igelitovém pytlíčku jsem pak nafasovala jako první věc, když jsem si pro Flérinku přišla.

Když mi na chalupě sousedova bulteriérka těžce pokousala mou starší trpasličí pudličku Ginny, už jsem ani na okamžik neuvažovala o tom, že bych s ní jela jinam než na AA VET. Sice jsme byly nějakých 100 km od Prahy, ale Ginny nebyla v přímém ohrožení života, takže jsme bez diskusí frčely na Zahradňák. O pár let později tu u ní odhalili i autoimunitní onemocnění, které by veterinář bez specializace na neurologii neměl šanci poznat, a prodloužili jí tak život téměř o rok.

Příští zdravotní problém mých psíků půjdu opět řešit na AA VET. Na zdejší doktory, kteří se opravdu nenudí a často jsou tu dlouho po svých ordinačních hodinách, si klidně i počkám, protože vím, že pro zdraví mých psů a mou spokojenost vždycky udělají maximum.

M. Vrbová, Praha