Přístrojová vyšetření

Naše služby

Ať se nám to líbí nebo ne, s rukama už si dnes veterinář v ordinaci nevystačí. Stále častěji potřebujeme něco co nám pomůže nahlédnout hlouběji do nitra našich pacientů.
Pro takové příležitosti máme tři sonografické prřístroje z toho dva s možností dopplerovského zobrazení, které používáme v interní medicíně, kardiologii a onkologii. Dr. Gbelec dokáže 12 MHz sondou vyšetřit oko, Dr. Velebný u zvířat s fontanelou i mozek.


Pomocí RTG vyšetřujeme kosti a klouby, dutinu břišní, plíce, srdce, zuby, nosní dutiny a další. Provádíme i kontrastní studie trávicího traktu, míchy, močo-pohlavního aparátu, píštělí a pod. Díky skiaskopu můžeme provádět dynamické rentgenologické studie, nebo i zavádět kardiostimulátory.
Sada endoskopů nám umožňuje nahlédnout do dutin. Dr. Alexovi do jícnu, žaludku či tlustého střeva, spolu s Dr. Najmanem nahlížejí do krku, nosu, průdušnice a bronchů.
Pomocí oftalmoskopu a funduskamery nahlíží Dr. Gbelec do očí a na oční pozadí, pomocí elektroretinografu (ERG) kontroluje činnost sítnice.
Dr. Velebný pak pomocí přístroje na elektrodiagnostiku testuje nervy (ENG), svaly (EMG) a sluchový aparát (BAER).
Dopplerovským tonometrem měříme krevní tlak, otoskopem nahlížíme do uší, laryngoskopem do krku … je toho hodně a to by se dalo ještě pokračovat.