Příběh Matýska

Přes všechny protesty jsme se pro pejska rozhodli s tím, když bude velký problém, tak si ho nechám i když jednoho mám. Přivezli jsme maličké černé klubíčko s krásnýma velkýma očima. Od prvního okamžiku jsme si ho všichni zamilovali. Asi je skoro zbytečné zmiňovat se o tom, že je největším milačkem právě maminky manžela. Matýska si tak zamiloval, že mu vůbec nedělá problém uklidit, když se občas stane nějaká nehoda, chodí ho venčit, myje mu tlapičky, obléká ho když jdou ven, krmí ho a to doslova. Vypráví mu jak má dobré granulky no a samozřejmě …. s ním spinká v posteli.

Matýsek je pejsek který váží cca 2 kila, je hyperaktivní, útočí na všechny pejsky zejména na ty velké. Je zuřivý, na každého štěká, není možné s ním jít někam bez vodítka a i tak musíme být ve střehu abychom ho včas přitahli, když se k nám někdo blíží. Přesto je to náš Miláček.

Jednoho dne nám Matýsek vážně onemocněl, přestával chodit do všeho narážel a točil se dokolečka na jednu stranu. Maminka s manželem s ním jeli k lékaři v České Lípě, kde dostali vitamíny s tím, že se to do dvou dnů začne lepšit. Nicméně Matýsek přestal úplně chodit. Celé noci s ním oba nespali a byli z toho strašně nešťastní. Když mi maminka do telefonu plačící líčila jak se Matýsek zhoršuje, poslala jsem je neprodleně znovu k lékaři.
Naštěstí ordinovala jiná paní doktorka, když viděla Matýska hned ji bylo jasné o co se jedná a doporučila mamince, aby s ním co nejdřiv jela za panem doktorem Velebným do Prahy na Zahradní Město. Maminka přjela hned ten den a rovnou jsme jeli za panem doktorem.
Matýsek ležel v tašce, smutně koukal a už vůbec nechodil, jenom se natahoval, aby mě mohl olizovat obličej. Ani nevím jak jsme do nemocnice dojeli, protože jsem pro slzy neviděla.

Když jsme se poprvé s panem doktorem setkali, velice nás překvapil jeho úžasný přístup jak k Matýskovi, tak k nám. Okamžitě věděl o co se jedná, udělal všecha potřebná vyšetření a doporučil nám hospitalizaci, aby ho mohl dovyšetřit. Odjely jsme domů bez Matýska a plně jsme důvěřovaly panu doktoru Velebnému.

Druhý den nám pan doktor zavolal aby nás informoval o zdravotním stavu Matýska. To nás tak mile překvapilo, že jsme to všude vyprávěly. Za tři dny jsme si pro Matýska přijely, pan doktor se nám neuvěřitelně věnoval a všechno nám srozumitelně vysvětlil. Mimo jiné nám doporučil abychom Matýska daly na místo kde bude mít klid a nebude mít moc prostoru k pohybu. Přinesla jsem krabici, dala do ní deku, aby ho nic netlačilo a cítil se co nejpříjemněji. Matýska v krabici jsme daly do koupelny a nechaly jsme mírně pootevřené dveře. Snad jsme si nestačily ani sednout a krabice i s Matýskem vyletěla z koupelny ven. Jeho stav se samozřejmě v průběhu doby měnil. Jednou mu bylo líp, jednou hůř, přesto výrazná změna k lepšímu nastala a tak to i zůstalo.

Od té doby uplynuly 2 roky, chodíme na pravidelné kontroly, Matýsek bere léky dle doporučení pana doktora a my jsme šťastní, že se Matýsek vrátil do normálního života, především díky neuvěřitelně péči pana doktora Velebného a personálu kliniky AAVet.

M. Brynychová, Praha

 

Aktuálně

Parkování na Zahradním Městě

Vážení klienti, od 1.7.2021 městská část Prahy 10 parkování na Zahradním Městě zpoplatní zavedením modrých zón.

MVDr. Dominika Barešová odchází na mateřskou dovolenou

MVDr. Dominika Barešová (roz. Nováková) odchází na mateřskou dovolenou. Přejeme jí hodně zdraví, štěstí a pohody a už se také všichni těšíme až se zase vrátí.

Odchází MVDr. Hanuš Velebný

Po dvaceti letech odešel z Veterinární nemocnice AA-Vet neurolog a ortoped MVDr. Hanuš Velebný.

MVDr. Zuzana Malimánková

Od 29.3.2021 nastupuje MVDr. Zuzana Malimánková na mateřskou dovolenou.

Články

BARF – zdravotní komplikace způsobené nevhodným krmením u fenky Chucky.

V současnosti patří krmení syrovou (tepelně neupravenou) stravou našich psích miláčků k oblíbené a dosti […]

Rozhlasová poradna – Zimní zdravotní potíže domácích mazlíčků

V úterý 23.1.2017 bude MVDr. Hanuš Velebný hostem pořadu Káva o čtvrté tématu na ČRo dvojka. Pořad je na téma „Zimní zdravotní potíže domácích mazlíčků“

Juvenilní symfyziodeza (JPS)

Pokud máte štěně, které by mohlo v dospělosti trpět dysplazií kyčelního kloubu, nabízíme  na našem […]

Addisonova choroba – opomíjená endokrinopatie

I když endokrinologická onemocnění patří ve veterinární praxi stále k těm méně častým,  jejich četnost […]

Napsali o nás

24.Březen.2022

Poděkování za záchranu Terezky

Dobrý den, dnes jsme potřebovali urgentní pomoc pro naší Terezku ( rotvíka ) která si při běhu zapíchla do těla 2. větve.

25.Květen.2021

Záchrana Enzíka

Dobrý den, chtěla jsem Vám ještě jednou moc poděkovat za záchranu Enzíka. Za Váš lidský přístup a za naději, kterou jste nám dal v té nejtěžší chvíli.

26.Duben.2021

Poděkování za jorkšírkou Eby

Dobrý den, chci touto cestou poděkovat MVDr. Kateřině Metelkové a jejímu kolegovi Ondřeji Koktovi. 

| DALŠÍ DOPISY |

Tipy a rady

Součástí některých vyšetření mohou být odběry vzorků krve, kloubního tihu, tenkojehelných bioptátů a pod. Pokud vám vadí pohled na jehlu, krev, špatně snášíte fixaci zvířete a pod., upozorněte nás prosím předem. Rádi přijmeme potřebná opatření.

| DALŠÍ RADY |

MVDr. Dominika Barešová

V současnosti na MD
interní medicína
pohotovostní lékař

novakova@aavet.cz

| DALŠÍ INFORMACE |

  • Nabídka zaměstnání:

    V případě zájmu o pracovní pozici je možné zaslat životopis spolu s motivačním dopisem na email dv@aavet.cz.

  • Informace pro stážisty :

    Studenti a postgraduanti se zájmem o stáž v naší nemocnici musí zaslat žádost na adresu fiala@aavet nebo dv@aavet minimálně měsíc před předpokládaným nástupem. více informací zde
  • Spolupracujeme :

    Naše vetrinární nemocnice dlouhodobě podporuje STŘEDISKO PRO VÝCVIK VODÍCÍCH PSŮ a spolupracuje s Veterninární záchrannou službou PETMEDIC.