Oftalmologie

Oftalmologie

Oftalmologický servis zajišťují MVDr. Petr Gbelec, člen Klubu posuzovatelů dědičných očních vad při KVL ČR a člen European Society of Veterinary Ophthalmology a MVDr. Kateřina Černá a MVDr. Petra Soukupová (na mateřské).

Nabízíme kompletní oftalmologické vyšetření od klinické, přes laboratorní až po přístrojovou diagnostiku. Současně můžeme nabídnout i chirurgické řešení od plastik víček, operací rohovky až po operaci šedého zákalu.

MVDr. Petr Gbelec se tomuto oboru věnuje již od roku 1997.  V týmu s ním pracuje MVDr. Kateřina Černá a MVDr. Petra Soukupová, které se očním pacientům věnují od svého nástupu do naší nemocnice. Dr. Gbelec je od roku 2008 členem Klubu posuzovatelů dědičných očních vad a má licenci pro provádění tohoto specializovaného vyšetření. Je také členem European Society of Veterinary Ophthalmology, pravidelným přispěvatelem odborných veterinárních periodik a také častým přednášejícím na výročních konferencích České asociace veterinárních lékařů malých zvířat v oftalmologické sekci.

 

Na našem pracovišti zajišťujeme kompletní oftalmologický servis :

 • klinickou a laboratorní diagnostiku
 • konzervativní terapii (léky aplikované doma)
 • chirurgickou terapii

 

Pro diagnostiku používáme štěrbinovou lampu Kowa SL-15, Fundus kameru Kowa Genesis D , oftalmoskopy Heine a tonometry TonoPen Xl a Tonovet Plus a TonoVet. Dále používáme gonioskopické čočky značky Koeppe, elektroretinograf Retiport a USG přístroj Philips PURE WAWE15. V rámci mikrochirurgické operativy používáme operační mikroskop Leica Wild Heerbrugg a specializované mikroinstrumentárium. Při operacích šedého zákalu využíváme fakoemulzifikační přístroj Alcon Infinity.

V indikovaných případech odebíráme vzorky pro cytologické, biochemické či hematologické vyšetření, které zpracovává naše vlastní laboratoř pod vedením MVDr. Fialy. Do spolupracujících laboratoří v ČR, Německu a Velké Británii zasíláme vzorky na bakteriologické, histologické a genetické vyšetření.

Standardně provádíme plastiky víček, ošetření slzných kanálků, plastiky rohovky po poranění či vředech, operace šedého zákalu, ale i komplikované onkochirurgické výkony či implantace nitroočních protéz.

Samozřejmostí je také plně vybavená lékárna, tak abychom potřebné medikamenty mohli nabídnout rovnou na místě.

Obrovskou devizou našeho pracoviště je multioborový přístup a možnost konzultace pacienta s odborníky z jiných oborů medicíny, protože onemocnění oka může být často jediným projevem systémové choroby, jako je např. lymfom či krevní hypertenze.

 

 

Aktuálně

Parkování na Zahradním Městě

Vážení klienti, od 1.7.2021 městská část Prahy 10 parkování na Zahradním Městě zpoplatní zavedením modrých zón.

MVDr. Dominika Barešová odchází na mateřskou dovolenou

MVDr. Dominika Barešová (roz. Nováková) odchází na mateřskou dovolenou. Přejeme jí hodně zdraví, štěstí a pohody a už se také všichni těšíme až se zase vrátí.

Odchází MVDr. Hanuš Velebný

Po dvaceti letech odešel z Veterinární nemocnice AA-Vet neurolog a ortoped MVDr. Hanuš Velebný.

MVDr. Zuzana Malimánková

Od 29.3.2021 nastupuje MVDr. Zuzana Malimánková na mateřskou dovolenou.

Články

BARF – zdravotní komplikace způsobené nevhodným krmením u fenky Chucky.

V současnosti patří krmení syrovou (tepelně neupravenou) stravou našich psích miláčků k oblíbené a dosti […]

Rozhlasová poradna – Zimní zdravotní potíže domácích mazlíčků

V úterý 23.1.2017 bude MVDr. Hanuš Velebný hostem pořadu Káva o čtvrté tématu na ČRo dvojka. Pořad je na téma „Zimní zdravotní potíže domácích mazlíčků“

Juvenilní symfyziodeza (JPS)

Pokud máte štěně, které by mohlo v dospělosti trpět dysplazií kyčelního kloubu, nabízíme  na našem […]

Addisonova choroba – opomíjená endokrinopatie

I když endokrinologická onemocnění patří ve veterinární praxi stále k těm méně častým,  jejich četnost […]

Napsali o nás

24.Březen.2022

Poděkování za záchranu Terezky

Dobrý den, dnes jsme potřebovali urgentní pomoc pro naší Terezku ( rotvíka ) která si při běhu zapíchla do těla 2. větve.

25.Květen.2021

Záchrana Enzíka

Dobrý den, chtěla jsem Vám ještě jednou moc poděkovat za záchranu Enzíka. Za Váš lidský přístup a za naději, kterou jste nám dal v té nejtěžší chvíli.

26.Duben.2021

Poděkování za jorkšírkou Eby

Dobrý den, chci touto cestou poděkovat MVDr. Kateřině Metelkové a jejímu kolegovi Ondřeji Koktovi. 

| DALŠÍ DOPISY |

Tipy a rady

V případě, že obtíže, které vás k nám přivádějí nejsou urgentní, zkuste se předem objednat. Předejdete tak zbytečnému čekání. Objednávku lze provést osobně na recepci, nebo telefonicky na čísle 271 751 907. Objednávky e-mailem či přes facebook nejsou v současné době možné.

| DALŠÍ RADY |

 • Nabídka zaměstnání:

  V případě zájmu o pracovní pozici je možné zaslat životopis spolu s motivačním dopisem na email dv@aavet.cz.

 • Informace pro stážisty :

  Studenti a postgraduanti se zájmem o stáž v naší nemocnici musí zaslat žádost na adresu fiala@aavet nebo dv@aavet minimálně měsíc před předpokládaným nástupem. více informací zde
 • Spolupracujeme :

  Naše vetrinární nemocnice dlouhodobě podporuje STŘEDISKO PRO VÝCVIK VODÍCÍCH PSŮ a spolupracuje s Veterninární záchrannou službou PETMEDIC.