Děkovný dopis

Vážený pane Fialo,

Obracím se na vás, jako na jednoho ze společníků veterinární nemocnice AA !Vet, s milou a upřímnou povinností pochválit a vyzdvihnout morální i profesní vlastnosti a schopnosti vašich lékařů a asistentek.

Dne 20.7.2020 se již mělo schylovat k porodu mé fenky samojeda, Ayry. Náhle se však začala chovat zvláštně, začala mít svalový třes a byla extrémně vyčerpaná na to, že ji měl čekat porod. Asistenci u porodu jsem měla domluvenou s kamarádkou a zároveň vaší asistentkou, Monikou Benkovičovou. Když se mi stav Ayry začal zdát podezřelý, okamžitě ke mně dorazila kolem půl jedenácté v noci a když ji viděla, okamžitě zvedla telefon a volala do vaší nemocnice s tím, že není na co čekat a jestli můžeme dorazit. Naložily jsme tedy Ayru do auta a spěchaly na pohotovost.

Ayry se ujal MVDr. Filip Bareš, který dorazil i přesto, že neměl službu. Provedl nutná vyšetření se závěrem, že jde s největší pravděpodobností o eklampsii a že je nutný akutní císařský řez. Vše mi podrobně vysvětlil, i s možnými riziky. Z doslechu vím, že na sále se na operaci a resuscitaci štěňátek podíleli kromě MVDr. Bareše také sloužící MVDr. Nováková a MVDr. Beneš, který byl po půlnoci ještě v práci. Všem třem bych touto cestou ráda poděkovala za absolutní nasazení a snahu zachránit mi fenku i se štěňaty. Dále děkuji i asistentce (která se prý nejspíš jmenuje Monika, nicméně jsme ji nenašly na vašich webových stránkách) za to, že po čas operace dávala na moji Ayru pozor a také Monice Benkovičové, která nelenila jít na sál, aby všem zúčastněným pomohla při složitém výkonu a ještě se do toho postarala o to, aby zaměstnala mě, abych neměla čas strachy omdlévat v ordinaci.

Další díky směřují k MVDr. Krejčímu, který měl Ayru na starost po čas hospitalizace, za to, jak ochotně a vstřícně se mnou telefonicky komunikoval ohledně vývoje zdravotního stavu Ayry a za dnešní kontrolu s vyndáním stehů.

I když nakonec žádné ze štěňátek nepřežilo a zároveň s císařským řezem jsme se po zvážení situace rozhodli i pro kastraci, jsem neskutečně šťastná, že Ayra žije a postupně dělá pokroky. Abyste tomu rozuměl – když jsem si ji z nemocnice přivezla domů, bylo to, jako kdybych si opět přivezla štěně – měla jen 13kg, stále jsem sledovala, jestli žere, pije, nelíže si ránu, jestli dýchá, jestli nedýchá podezřele rychle, jestli se vyprazdňuje… Dnes, po dvou týdnech od operace z ní začíná být opět zvědavý, veselý pejsek, který se nemůže dočkat, až bude dovádět se svými psími kamarády, válet se v závějích sněhu, nebo běhat v bílé stopě bok po boku s námi.

Téměř čtyři hodiny na vaší klinice byly zatím asi ty nejdelší v mém životě a slova nemohou vyjádřit, jak jsem neskutečně vděčná, že jsme s Ayrou jely právě k vám, do AA Vetu, a že měla tu nejlepší možnou péči. Ochotu a přístup ke zvířatům i majitelům ve vaší nemocnici považuji za vysoce nadstandardní a vážím si toho, s jakým elánem toto náročné povolání, nebo poslání, mnozí z vás dělají i v hodinách, kdy už mají dávno po službě.

Předejte, prosím, tento dopis výše zmíněným kolegům.

S pozdravem a úctou,

Barbora Jírová a Ayra

 

Aktuálně

Parkování na Zahradním Městě

Vážení klienti, od 1.7.2021 městská část Prahy 10 parkování na Zahradním Městě zpoplatní zavedením modrých zón.

MVDr. Dominika Barešová odchází na mateřskou dovolenou

MVDr. Dominika Barešová (roz. Nováková) odchází na mateřskou dovolenou. Přejeme jí hodně zdraví, štěstí a pohody a už se také všichni těšíme až se zase vrátí.

Odchází MVDr. Hanuš Velebný

Po dvaceti letech odešel z Veterinární nemocnice AA-Vet neurolog a ortoped MVDr. Hanuš Velebný.

MVDr. Zuzana Malimánková

Od 29.3.2021 nastupuje MVDr. Zuzana Malimánková na mateřskou dovolenou.

Články

BARF – zdravotní komplikace způsobené nevhodným krmením u fenky Chucky.

V současnosti patří krmení syrovou (tepelně neupravenou) stravou našich psích miláčků k oblíbené a dosti […]

Rozhlasová poradna – Zimní zdravotní potíže domácích mazlíčků

V úterý 23.1.2017 bude MVDr. Hanuš Velebný hostem pořadu Káva o čtvrté tématu na ČRo dvojka. Pořad je na téma „Zimní zdravotní potíže domácích mazlíčků“

Juvenilní symfyziodeza (JPS)

Pokud máte štěně, které by mohlo v dospělosti trpět dysplazií kyčelního kloubu, nabízíme  na našem […]

Addisonova choroba – opomíjená endokrinopatie

I když endokrinologická onemocnění patří ve veterinární praxi stále k těm méně častým,  jejich četnost […]

Napsali o nás

24.Březen.2022

Poděkování za záchranu Terezky

Dobrý den, dnes jsme potřebovali urgentní pomoc pro naší Terezku ( rotvíka ) která si při běhu zapíchla do těla 2. větve.

25.Květen.2021

Záchrana Enzíka

Dobrý den, chtěla jsem Vám ještě jednou moc poděkovat za záchranu Enzíka. Za Váš lidský přístup a za naději, kterou jste nám dal v té nejtěžší chvíli.

26.Duben.2021

Poděkování za jorkšírkou Eby

Dobrý den, chci touto cestou poděkovat MVDr. Kateřině Metelkové a jejímu kolegovi Ondřeji Koktovi. 

| DALŠÍ DOPISY |

Tipy a rady

V případě, že je vám známo, že je vaše zvíře alergické na některé preparáty, informujte nás prosím sami a předem. V případě, že jste vy sami alergičtí na některé látky, se kterými u nás můžete přijít do styku (např. jódové desinfekční látky), také nás nezapomeňte včas informovat. Můžete tak předejít velmi nepříjemným komplikacím.

| DALŠÍ RADY |

MVDr. Jan Krejčí

pohotovostní lékař
neurologie

krejci@aavet.cz

| DALŠÍ INFORMACE |

  • Nabídka zaměstnání:

    V případě zájmu o pracovní pozici je možné zaslat životopis spolu s motivačním dopisem na email dv@aavet.cz.

  • Informace pro stážisty :

    Studenti a postgraduanti se zájmem o stáž v naší nemocnici musí zaslat žádost na adresu fiala@aavet nebo dv@aavet minimálně měsíc před předpokládaným nástupem. více informací zde
  • Spolupracujeme :

    Naše vetrinární nemocnice dlouhodobě podporuje STŘEDISKO PRO VÝCVIK VODÍCÍCH PSŮ a spolupracuje s Veterninární záchrannou službou PETMEDIC.