Chirurgie

Chirurgii vnímáme jako jeden ze základních oborů veterinární medicíny, obě naše pracoviště jsou vybavena k provádění chirurgických výkonů. Máme vzdělané a zkušené lékaře, kvalitní chirurgické i anesteziologické vybavení.
Chirurgická péče v našem podání není jen zdárné provedení nějaké operace. Ke každému zákroku vždy přistupujeme s vědomím, že operace nezačíná uchopením skalpelu a nekončí s posledním stehem.
Na počátku musí být kvalitní diagnostika a správná diagnóza. Na jejím základě zvolíme optimální chirurgický postup a seznámíme s ním majitele. Následuje příprava pacienta k operaci. Součástí jsou jak předoperační vyšetření tak i různorodá přípravná terapie. Cílem je aby organismus pacienta zákrok zvládl co nejlépe.
V průběhu šetrné inhalační anestezie provádíme komplexní monitoring životních funkcí. Cílem je opět minimalizace rizik. Pokud přeci jen k obtížím dojde, jsme připraveni je včas odhalit a účinně řešit.
K provádění zákroků máme kvalitní vybavení a hlavně kvalitní a zkušené lékaře. Dobře vybavené sterilní sály, kvalitní nástroje, vhodně zvolené postupy a zručnost chirurgů jsou zárukou precizního provedení.
Jak už bylo napsáno výše. Plně si uvědomujeme, že s posledním stehem naše práce nekončí.  Pacient je uložen do pooperačního boxu a nadále monitorován. Samozřejmě nezapomínáme ani na tlumení bolesti. Uvědomujeme si, že kvalitní analgezie významně ovlivňuje hojení chirurgických ran a pooperační vývoj.
Většinu pacientů vydáváme do domácí péče ještě v den operace, je-li to však nezbytné, mohou u nás zůstat na hospitalizaci. Naší zásadou je, že pacient nás opouští ve chvíli kdy je jeho stav stabilizovaný, je bdělý, pokud možno mobilní, dokáže přijmat potravu a pít. Chceme aby další péče o něj byla pro majitele co nejméně stresující.

 

Aktuálně

Odchází MVDr. Hanuš Velebný

Po dvaceti letech odešel z Veterinární nemocnice AA-Vet neurolog a ortoped MVDr. Hanuš Velebný.

MVDr. Zuzana Malimánková

Od 29.3.2021 nastupuje MVDr. Zuzana Malimánková na mateřskou dovolenou.

Články

BARF – zdravotní komplikace způsobené nevhodným krmením u fenky Chucky.

V současnosti patří krmení syrovou (tepelně neupravenou) stravou našich psích miláčků k oblíbené a dosti rozšířené […]

Juvenilní symfyziodeza (JPS)

Pokud máte štěně, které by mohlo v dospělosti trpět dysplazií kyčelního kloubu, nabízíme  na našem pracovišti […]

Addisonova choroba – opomíjená endokrinopatie

I když endokrinologická onemocnění patří ve veterinární praxi stále k těm méně častým,  jejich četnost je […]

Hyperadrenocorticismus

Cushingův syndrom (CS) neboli hyperadrenocorticismum (HA) se v různé klinické formě vyskytuje poměrně často. Pokud u […]

Napsali o nás

26.Duben.2021

Poděkování za jorkšírkou Eby

Dobrý den, chci touto cestou poděkovat MVDr. Kateřině Metelkové a jejímu kolegovi Ondřeji Koktovi. 

15.Březen.2021

Poděkování za Doru

Dobrý den, chci touto cestou poděkovat MVDr. Kateřině Metelkové a jejímu kolegovi Ondřeji Koktovi. 

1.Prosinec.2020

Poděkování panu doktorovi Krejčímu a kolegyni

Hezký podvečer přeji. Moc rádi bychom Vám poděkovali, že jste se včera pozdě večer postarali […]

| DALŠÍ DOPISY |

Tipy a rady

V případě, že je vám známo, že je vaše zvíře alergické na některé preparáty, informujte nás prosím sami a předem. V případě, že jste vy sami alergičtí na některé látky, se kterými u nás můžete přijít do styku (např. jódové desinfekční látky), také nás nezapomeňte včas informovat. Můžete tak předejít velmi nepříjemným komplikacím.

| DALŠÍ RADY |

  • Nabídka zaměstnání:

    V případě zájmu o pracovní pozici je možné zaslat životopis spolu s motivačním dopisem na email dv@aavet.cz.
  • Informace pro stážisty :

    Studenti a postgraduanti se zájmem o stáž v naší nemocnici musí zaslat žádost na adresu fiala@aavet nebo dv@aavet minimálně měsíc před předpokládaným nástupem. více informací zde
  • Spolupracujeme :

    Naše vetrinární nemocnice dlouhodobě podporuje STŘEDISKO PRO VÝCVIK VODÍCÍCH PSŮ a spolupracuje s Veterninární záchrannou službou PETMEDIC.