home     mapa hřiště     jamky     registrace     místní pravidla     pokyny hráčům     kontakty     poděkování  


DG turnaj Zátyní Open - 24. 3. 2019 9-15 hod.


Časový rozvrh

9,00-9,30 - registrace (na vodárně)
9,30-10,00 - předstartovní meeting (na vodárně)
10,00 - výhoz (dvě kola)
cca 13,00 - 13,30 - meeting před finálním kolem (na vodárně)
13,30 - výhoz finálního kola
15,00 - vyhlášení vítězů (na vodárně)


Parking

Místa na parkování je dost. Pokud nebude bahno, můžete parkovat na pozemku cca 200 m pod vodárnou, pokud bahno bude, můžete parkovat u nás na dvoře. Od nás je to ovšem dál a bude složitější odjet mimo pořadí. Jak to bude, dám vědět zde, na FCB, mailem a v každém případě mám připravené šipky :).


Jídlo

Nejbližší hospoda je tři kilometry daleko, takže je potřeba si zásoby dovézt. Nabídku guláše odvolávám, dle všeho bychom to nestihli. Polední pauza bude co nejkratší, redukovat turnaj na dvě kola bych opravdu nerad.


Aktuality

24. 2. 2019 - začala registrace
17. 2. 2019 - abych zjistil jak jsme na tom s časem hry, cvičně jsme s Adrinou prošli jedno kolo. Devadesát minut s odřenými zády ... takže tomu musíme přizpůsobit časový rozvrh.
9. 2. 2019 - natočili jsme s Pavlem Sedlákem videa jamek. Je to na sněhu, ale čas kvapí. Konec konců, kdo říká, že tu 24/3 sníh nebude!
8. 2. 2019 - obdrželi jsme povolení od Lesů ČR, poslední z potřebných!
15. 1. 2019 - termín Zátyní Open finálně stanoven na 24. 3. 2019!!! Registrace na idiscgolf.cz začne 24. února.


O Zátyní

   Zátyní je malá vesnice, část města Dubá v okrese Česká Lípa. Nachází se asi 4 km na severozápad od Dubé. Je zde evidováno 29 adres. Trvale zde žije 16 obyvatel.
   Většina domů v Zátyní nyní slouží rekreaci. V poválečné době, pod odsunu německého obyvatelstva, se zde usadili Češi a Moravané z celé republiky, z těchto obyvatel zde však již v současné době nikdo trvale nežije. Současná generace "lufťáků" přišla především v sedmdesátých letech s rozvojem chalupaření. Většina z nich pochází z Prahy, ale jsou tu i obyvatelé České Lípy, Děčína či Neratovic. Zajímavostí je, že pro mnohé z nich je jejich zátyňský dům druhým domovem, kde tráví většinu víkendů v roce.
   Zátyní je také název katastrálního území o rozloze 2,76 km2. Toto katastrální území je součástí evropsky významné lokality Roverské skály. V lesích v jihozápadní části katastru Zátyní se nachází skalní vyvýšenina Čap se skalní věží, zvanou Čapská palice, a se zbytky skalního hrádku.
   Obec je součásní neobyčejně krásného regionu, plného nejen přírody, ale i historie. Na dohled jsou hrady Strarý Bernštejn a Bezděz, pěšky lze dojít na Helfenburg u Úštěka, na kole dojet na Housku. Nad nedalekou střediskovou obcí Dubá najdete zámek Nový Bernštejn, který je v soukromých rukách, ale lze domluvit prohlídku. Za Dřevčicemi jsou pak na úbočí dalšího z mnohých překrásných údolí zbytky Chudého hrádku, v blízkém okolí jsou překásné Holanské rybníky a jim dominující vrchy Vlhošť a Ronov se starobylým hradem na temeni a další a další. Kraj křižuje mnoho turistických i cyklistických tras. Jedna z nejznámějších zvaná Husí cesta (dle pískovcového útvaru husa) odbočuje ze silnice mezi Zátyním a sousední Lhotou. Její původní varianta tzv. Stará husí cesta obdržela v roce 2018 ocenění Alej roku.