O nás 2022

O nás

Filozofie a cíle naší společnosti

Naši filozofii vyjadřuje asi nejvýstižněji naše motto : „Jednáme se zvířaty jako s lidmi“.

Snažíme se poskytovat naše služby na nejvyšší možné úrovni. Naše klienty chápeme jako aktivní partnery v péči o jejich čtyřnohé miláčky. Velký důraz tak klademe na správné vysvětlení problémů majitelům a na spolupráci s nimi. Návštěva naší nemocnice by neměla v žádném případě znamenat stresující zážitek, ale právě naopak, mělo by jít o zážitek pozitivní.

Klientovi i jeho zvířeti je věnována maximální péče po celou dobu pobytu u nás, tj. počínaje vstupem do recepce, přes vlastní ošetření až po odchod. Tato péče i ochota jsou samozřejmě podloženy maximální profesionalitou personálu a kvalitou jeho práce.

Cíl zůstává už od počátku stejný – provozovat špičkové pracoviště, jak po stránce přístrojového vybavení, tak i po stránce odborné. Součástí strategie je i udržení kvalitního personálního obsazení. Toto zařízení by mělo být schopno pokrýt většinu diagnostických a terapeutických procedur potřebných ve veterinární medicíně tzv. malých zvířat. Současná úroveň veterinární medicíny neumožňuje, aby jeden lékař rozuměl všem oborům, proto se naši lékaři už od začátku specializují na konkrétní obor. Naše hlavní obory zahrnují kardiologii, oftalmologii, neurologii, endokrinologii, dermatologii, urologii, onkologii a nemoci trávicího aparátu. Současně, ale pracujeme jako tým, kdy jednotlivé případy řeší specialisté z různých oborů společně.

Pacienty z oborů, které nepokrýváme referujeme na jiná specializovaná pracoviště. Týká se to zejména specializovaných ortopedických zákroků.

Naši lékaři jsou členy mezinárodních odborných společností a pravidelně přednáší na akcích českých odborných sekcí (Česká asociace veterinárních lékařů malých zvířat, Komora veterinárních lékařů) a rovněž tak se účastní zahraničních kongresů.
Klademe velký důraz na využití moderních diagnostických i léčebných metod a přístrojů a na spolupráci s renomovanými, často zahraničními laboratořemi.

Fungujeme jako výukové pracoviště pro Veterinární univerzitu v Brně a pro další studenty z jiných evropských zemí v rámci studentského programu Erasmus.

Naše snaha má kromě „profesního“ i „lidský“ rozměr. Jeho nedílnou součástí je i vytvoření optimálních pracovních i mimopracovních podmínek pro lékaře a střední personál ve smyslu myšlenek Tomáše Baťi. Jsme si totiž vědomi, že jen v dobře fungujícím kolektivu je možné udržet vysoké pracovního nasazení a zároveň pracovní pohodu. Myslím, že všichni také velmi dobře víme, že bez pocitu pohody je jakákoliv práce frustrující a neperspektivní. A protože speciálně práce se zvířaty se nedá dělat bez radosti z vlastní práce, je tento „lidský“ rozměr stejně důležitý jako ten profesní.

Naštěstí můžeme konstatovat, že naše práce je současně i naším koníčkem a to je zárukou, že ji děláme s chutí. A to je snad dobrý základ, ne?

Co Vám můžeme nabídnout „navíc“

Kompletní přístrojové vybavení

Kompletní přístrojové vybavení

Naše přístrojové vybavení zahrnuje přístroje diagnostické, přístroje potřebné pro veškeré operační výkony, endoskopické, monitorovací, pacientské i laboratorní.

Diagnostika se může opřít o RTG přístroj s přímou digitalizací, USG přístroj s barevným dopplerovským zobrazením, ERG přístroj pro posouzení sítnice, oftalmologickou sadu (fundus kamera, tonometry různých typů, štěrbinová lampa). Nechybí ani EKG přístroj pro ambulantní vyšetření a Holter pro denní nošení. Počítačová tomografie je vysoce sofistikovaná zobrazovací metoda pro diagnostiku všech oblastí těla, včetně jinými metodami nepřístupnými, také nám umožňuje odebrat tkáňové vzorky přesným zaměřením a zavedením bioptické jehly do příslušného místa.

Můžeme se pochlubit kompletním vybavením operačních sálů – anesteziologické inhalační přístroje, veškeré monitory životních funkcí a anesteziologického managementu, temperace uspaného pacienta, ortopedické frézy a vrtačky, harmonický skalpel, operační mikroskop, mobilní intraoperativní skiaskopie, fakoemulsifikátor pro oční chirurgii, fokusovatelná a velice výkonná operační světla, moderní operační stoly atd.

Nemůžeme také nezmínit centrální vysokotlaký rozvod kyslíku do většiny oddělení nemocnice a přenosný generátor kyslíku s využítím v případě nouzového stavu.

Endoskopická vyšetření provádíme i u malých/mladých zvířat díky flexibilním endoskopům různých průměrů a délek. Nabídnout můžeme i rigidní endoskopy či cystoskop s možností záznamu.

Hospitalizační oddělení nemocnice zahrnuje přístroje a vybavení jednotky intenzivní péče (kyslíkové přetlakové boxy, monitory základních životních funkcí, infuzní pumpy a lineární dávkovače, přístroje pro vyhřívání pacienta).

Laboratoř je plně vybavena pro potřeby nemocnice poskytující akutní péči (kompletní hematologie, biochemie, ABR status, přístroje monitorující hormonální hladinu, speciální zánětlivé ukazatele, cytologická diagnostika tenkojehelných biopsií, tělních efúzí, kožních seškrabů, přístrojové a mikroskopické vyhodnocení moči s předběžnou kultivací.

Jsme špičkové veterinární
pracoviště již 25 let

V červenci 1994  odpromovali  MVDr. Karel Najman a MVDr. Petr Gbelec, budoucí zakladatelé kliniky AA-Vet,  spolu s MVDr. Hanušem Velebným, jejich budoucím společníkem na Fakultě všeobecného veterinárního lékařství brněnské Veterinární a farmaceutické Univerzity.   

V roce 1997 se ordinuje na ploše 40m2, zahrnující ordinaci, rtg a souběžně zákrokovou místnost, čekárnu a kancelář se skladem…

 

Aktuálně

Parkování na Zahradním Městě

Vážení klienti, od 1.7.2021 městská část Prahy 10 parkování na Zahradním Městě zpoplatní zavedením modrých zón.

MVDr. Dominika Barešová odchází na mateřskou dovolenou

MVDr. Dominika Barešová (roz. Nováková) odchází na mateřskou dovolenou. Přejeme jí hodně zdraví, štěstí a pohody a už se také všichni těšíme až se zase vrátí.

Odchází MVDr. Hanuš Velebný

Po dvaceti letech odešel z Veterinární nemocnice AA-Vet neurolog a ortoped MVDr. Hanuš Velebný.

MVDr. Zuzana Malimánková

Od 29.3.2021 nastupuje MVDr. Zuzana Malimánková na mateřskou dovolenou.

Články

BARF – zdravotní komplikace způsobené nevhodným krmením u fenky Chucky.

V současnosti patří krmení syrovou (tepelně neupravenou) stravou našich psích miláčků k oblíbené a dosti rozšířené […]

Rozhlasová poradna – Zimní zdravotní potíže domácích mazlíčků

V úterý 23.1.2017 bude MVDr. Hanuš Velebný hostem pořadu Káva o čtvrté tématu na ČRo dvojka. Pořad je na téma „Zimní zdravotní potíže domácích mazlíčků“

Juvenilní symfyziodeza (JPS)

Pokud máte štěně, které by mohlo v dospělosti trpět dysplazií kyčelního kloubu, nabízíme  na našem pracovišti […]

Addisonova choroba – opomíjená endokrinopatie

I když endokrinologická onemocnění patří ve veterinární praxi stále k těm méně častým,  jejich četnost je […]

Napsali o nás

25.Květen.2021

Záchrana Enzíka

Dobrý den, chtěla jsem Vám ještě jednou moc poděkovat za záchranu Enzíka. Za Váš lidský přístup a za naději, kterou jste nám dal v té nejtěžší chvíli.

26.Duben.2021

Poděkování za jorkšírkou Eby

Dobrý den, chci touto cestou poděkovat MVDr. Kateřině Metelkové a jejímu kolegovi Ondřeji Koktovi. 

15.Březen.2021

Poděkování za Doru

Dobrý den, chci touto cestou poděkovat MVDr. Kateřině Metelkové a jejímu kolegovi Ondřeji Koktovi. 

| DALŠÍ DOPISY |

Tipy a rady

V případě, že obtíže, které vás k nám přivádějí nejsou urgentní, zkuste se předem objednat. Předejdete tak zbytečnému čekání. Objednávku lze provést osobně na recepci, nebo telefonicky na čísle 271 751 907. Objednávky e-mailem či přes facebook nejsou v současné době možné.

| DALŠÍ RADY |

  • Nabídka zaměstnání:

    V případě zájmu o pracovní pozici je možné zaslat životopis spolu s motivačním dopisem na email dv@aavet.cz.

  • Informace pro stážisty :

    Studenti a postgraduanti se zájmem o stáž v naší nemocnici musí zaslat žádost na adresu fiala@aavet nebo dv@aavet minimálně měsíc před předpokládaným nástupem. více informací zde
  • Spolupracujeme :

    Naše vetrinární nemocnice dlouhodobě podporuje STŘEDISKO PRO VÝCVIK VODÍCÍCH PSŮ a spolupracuje s Veterninární záchrannou službou PETMEDIC.