Naše služby 2022

Oftalmologie

Nabízíme kompletní oftalmologické vyšetření od klinické, přes laboratorní až po přístrojovou diagnostiku. Současně můžeme nabídnout i chirurgické řešení od plastik víček, operací rohovky až po operaci šedého zákalu.

Garanty oboru jsou MVDr. Petr Gbelec, člen Klubu posuzovatelů dědičných očních vad při KVL ČR a člen European Society of Veterinary Ophthalmology a MVDr. Kateřina Černá a MVDr. Petra Soukupová

Kardiologie

Četnost výskytu onemocnění srdce a dýchacích cest u psů a koček se stále zvyšuje. Ačkoliv příčiny tohoto vývoje nebyly zatím nijak hlouběji zkoumány, je velmi pravděpodobné, že mezi hlavními stojí: prodlužující se délka života psů a koček a vzrůstající podíl čistokrevných plemen.

Garanty oboru jsou MVDr. Karel Najman a MVDr. Michal Beneš

Dermatologie

Kožní nemoci jsou v naší nemocnici řešeny od počátku a tento obor je základním pilířem naší péče. Dermatologie stále prochází výrazným vývojem a přináší nové možnosti léčby. Je totiž zajímavý pro veterinární farmaceutické firmy z důvodu řešení většinou chronických problémů, které majitelům a jejich miláčkům činí zjevné potíže a zároveň eliminace velmi přizpůsobivých zevních parazitů vyžaduje stálou inovaci.

Garantem oboru je MVDr. Jaroslava Šeflová

Endoskopie

Endoskopie, která se v posledním desetiletí vžila do veterinární praxe, je v současnosti základní a nejužitečnější zobrazovací metodou k vyšetření tělních dutin.

Garanty oboru jsou MVDr. Michal Alexa, MVDr. Karel Najman a MVDr. Michal Beneš

Endokrinologie

Dlouhodobá práce s endokrinologickými anomáliemi nám dovoluje řešit relativně komplikované a pokročilé problémy prakticky v celé škále tohoto oboru. Zejména zaběhlý a vyzkoušený proces diagnostického a terapeutického managementu nás vyvyšuje na čelní místa endokrinologických pracovišť v České republice.

Garanty oboru jsou MVDr. Tomáš Fiala a MVDr. Jaroslava Šeflová

Interní medicína

Vnitřní lékařství se zabývá komplexní diagnostikou a medikamentózní léčbou nemocí organismu. Zahrnuje soubor oborů specializujících se na různé choroby vnitřních orgánů, infekčních nemocí, poruch imunity a dalších souvislostí.

Garanty oboru jsou MVDr. Michal Alexa, MVDr. Michal Beneš, MVDr. Tomáš Fiala a MVDr. Karel Najman

Gastroenterologie

Problematika chorob trávicího aparátu ve veterinární medicíně obnáší postižení dutiny ústní, jícnu, žaludku a střev, ale také orgánů k trávicí trubici funkčně a anatomicky přidružených, jako jsou slinivka břišní a játra. Nemoci trávicí soustavy se nejčastěji (na venek) projevují zvracením a průjmy, ale vzhledem k jejich různorodosti a různým oblastem možného postižení, je jejich definitivní diagnostika velmi obtížná. Jinými slovy, ne vždy se musí jednat o nekomplikované infekční onemocnění a zvláště u chronicky se opakujících obtíží je třeba specializovaných vyšetření.

Garantem oboru je MVDr. Michal Alexa

Neurologie a neurochirurgie

Neurologie je věda zabývající se nemocemi mozku a míchy, periferních nervů, svalů a jejich podpůrných struktur. Spektrum řešených obtíží tak počíná abnormálním pohybem, kulháním, či sníženou výkonností zvířete a končí změnami v chování nebo křečemi.

Garanty oboru jsou MVDr. Zuzana Benešová, MVDr. Jan Krejčí a MVDr. Hanuš Velebný

Nemocniční laboratoř

Laboratoř je důležitou součástí chodu naší nemocnice. Přístrojové vybavení je složeno tak, aby plně pokrylo monitoring pacientů vyžadující intenzivní péči a základní diagnostický proces běžného chodu ambulantní péče. Speciálně vyškolený laboratorní personál zodpovídá i za kontrolu kvality denního měření. V laboratoři pracuje na plný úvazek vyškolená laborantka, která kromě obsluhy přístrojů a zajištění spotřebních diagnostik, také každý všední den připraví biologické vzorky k mikroskopii. Standartní barvení cytologických preparátů je nezbytné pro kvalitní odborné cytologické vyhodnocení veterinárním lékařem s mnohaletou praxí.

Garantem oboru je MVDr. Tomáš Fiala

Onkologie

Onkologie se zabývá léčbou a prevencí nádorových chorob. Pokrok veterinární medicíny na tomto poli dává naději i u velmi zhoubných procesů minimálně na prodloužení a zlepšení kvality života. Operační vyjmutí nádoru zůstává i nadále základem ošetření, ale často navazují další léčebné procedury prodlužující bezpříznakové období.

Garantem oboru je MVDr Tomáš Fiala

Výpočetní tomografie (CT)

S rozvojem a stále větší dostupností přístrojové techniky v medicíně, stala se za posledních 5 let výpočetní tomografie v podstatě běžnou součástí vyšetřovacích postupů. Podstatou tohoto vyšetření, patrně známějšího pod populární zkratkou CT, je prozáření pacienta rentgenovým zářením a následně rozsáhlá analýza pomocí výpočetní techniky. Pacienta tak v přístroji doslova oskenujeme.

Garantem oboru je MVDr. Karel Najman

Respiratorní choroby

Léčba pacientů s onemocněním dýchacího aparátu je jedním z klíčových odvětví ve veterinární nemocnici AA-Vet. Problematika chorob respiratorního aparátu ve veterinární medicíně obnáší onemocnění dutiny nosní, nosohltanu, hrtanu, průdušnice a plic.

Garanti tohoto oboru jsou MVDr. Michal Alexa a MVDr. Karel Najman

Urologie

Urologie se zabývá problematickou močové vylučovací soustavy. Zahrnuje choroby horních a dolních močových cest, případně jiných orgánových systémů s navázanou funkční interakcí. Tento obor rozvíjíme v naší veterinární nemocnici více než dvacet let.

Garantem disciplíny je MVDr. Tomáš Fiala

 

Aktuálně

Parkování na Zahradním Městě

Vážení klienti, od 1.7.2021 městská část Prahy 10 parkování na Zahradním Městě zpoplatní zavedením modrých zón.

MVDr. Dominika Barešová odchází na mateřskou dovolenou

MVDr. Dominika Barešová (roz. Nováková) odchází na mateřskou dovolenou. Přejeme jí hodně zdraví, štěstí a pohody a už se také všichni těšíme až se zase vrátí.

Odchází MVDr. Hanuš Velebný

Po dvaceti letech odešel z Veterinární nemocnice AA-Vet neurolog a ortoped MVDr. Hanuš Velebný.

MVDr. Zuzana Malimánková

Od 29.3.2021 nastupuje MVDr. Zuzana Malimánková na mateřskou dovolenou.

Články

BARF – zdravotní komplikace způsobené nevhodným krmením u fenky Chucky.

V současnosti patří krmení syrovou (tepelně neupravenou) stravou našich psích miláčků k oblíbené a dosti […]

Rozhlasová poradna – Zimní zdravotní potíže domácích mazlíčků

V úterý 23.1.2017 bude MVDr. Hanuš Velebný hostem pořadu Káva o čtvrté tématu na ČRo dvojka. Pořad je na téma „Zimní zdravotní potíže domácích mazlíčků“

Juvenilní symfyziodeza (JPS)

Pokud máte štěně, které by mohlo v dospělosti trpět dysplazií kyčelního kloubu, nabízíme  na našem […]

Addisonova choroba – opomíjená endokrinopatie

I když endokrinologická onemocnění patří ve veterinární praxi stále k těm méně častým,  jejich četnost […]

Napsali o nás

24.Březen.2022

Poděkování za záchranu Terezky

Dobrý den, dnes jsme potřebovali urgentní pomoc pro naší Terezku ( rotvíka ) která si při běhu zapíchla do těla 2. větve.

25.Květen.2021

Záchrana Enzíka

Dobrý den, chtěla jsem Vám ještě jednou moc poděkovat za záchranu Enzíka. Za Váš lidský přístup a za naději, kterou jste nám dal v té nejtěžší chvíli.

26.Duben.2021

Poděkování za jorkšírkou Eby

Dobrý den, chci touto cestou poděkovat MVDr. Kateřině Metelkové a jejímu kolegovi Ondřeji Koktovi. 

| DALŠÍ DOPISY |

Tipy a rady

V případě, že obtíže, které vás k nám přivádějí nejsou urgentní, zkuste se předem objednat. Předejdete tak zbytečnému čekání. Objednávku lze provést osobně na recepci, nebo telefonicky na čísle 271 751 907. Objednávky e-mailem či přes facebook nejsou v současné době možné.

| DALŠÍ RADY |

MVDr. Michal Alexa

choroby trávicího a respiračního traktu,
specialista na endoskopická vyšetření, zejména GIT a resp. traktu

alexa@aavet.cz

| DALŠÍ INFORMACE |

  • Nabídka zaměstnání:

    V případě zájmu o pracovní pozici je možné zaslat životopis spolu s motivačním dopisem na email dv@aavet.cz.

  • Informace pro stážisty :

    Studenti a postgraduanti se zájmem o stáž v naší nemocnici musí zaslat žádost na adresu fiala@aavet nebo dv@aavet minimálně měsíc před předpokládaným nástupem. více informací zde
  • Spolupracujeme :

    Naše vetrinární nemocnice dlouhodobě podporuje STŘEDISKO PRO VÝCVIK VODÍCÍCH PSŮ a spolupracuje s Veterninární záchrannou službou PETMEDIC.