Proč zrovna AA VET?

Fleur o operaci

Stejnou otázku, jen s jiným psím jménem, jsem na AA Vetu položila už několikrát… rozhodně tedy víckrát, než bych si kdy dřív pomyslela. Bývaly totiž roky, kdy jsem vystačila s tak zvaným veterinářem-údržbářem, čili běžným doktorem bez specializace v nějaké malé ordinaci. Tam jsem se svým psíkem zašla tak jednou za rok na očkování, a když bylo hodně zle, tak ještě třeba na ošetření utrženého drápku. Žádné další katastrofy nás nepotkávaly, tak na co nějakou specializovanou kliniku?

Fleur o operaci

Jenže neštěstí nechodí po horách, ale po lidech a po psech, a přišlo i k nám. Začala to bíglička Herinka s ulomeným kouskem krčního obratle. V patnácti letech docela těžko řešitelný problém… Zanedlouho následovala má neuvěřitelně nenažraná trpasličí pudlička Fleur, které se povedlo u nás na sídlišti zhltnout nějakou návnadu i s žiletkou uvnitř. Takové věci se nestanou v týdnu, ale zásadně o víkendu, kdy mají běžní veterináři zavřeno… což je vlastně svým způsobem dobře, protože na specializované veterinární klinice, která má víkendovou pohotovost, mnohem snáze odhalí, kde je problém a proč že to váš pes vlastně zvrací krev. Fleur tak na svou hltavost doplatila „jen“ okamžitou operací. Tu žiletku v malém igelitovém pytlíčku jsem pak nafasovala jako první věc, když jsem si pro Flérinku přišla.

Když mi na chalupě sousedova bulteriérka těžce pokousala mou starší trpasličí pudličku Ginny, už jsem ani na okamžik neuvažovala o tom, že bych s ní jela jinam než na AA VET. Sice jsme byly nějakých 100 km od Prahy, ale Ginny nebyla v přímém ohrožení života, takže jsme bez diskusí frčely na Zahradňák. O pár let později tu u ní odhalili i autoimunitní onemocnění, které by veterinář bez specializace na neurologii neměl šanci poznat, a prodloužili jí tak život téměř o rok.

Příští zdravotní problém mých psíků půjdu opět řešit na AA VET. Na zdejší doktory, kteří se opravdu nenudí a často jsou tu dlouho po svých ordinačních hodinách, si klidně i počkám, protože vím, že pro zdraví mých psů a mou spokojenost vždycky udělají maximum.

M. Vrbová, Praha

 

Aktuálně

MVDr. Martin Daníček – odborná stáž v Anglii

V únoru 2018 absolvoval MVDr. Martin Daníček dvoutýdenní odbornou stáž na referenční klinice Ruthland House v Anglii...

Přednáška pro chovatele koček

V sobotu 4.2.2017 budou MVDr. Petr Gbelec a MVDr. Petra Soukupová přednášet pro chovatele koček na téma oční choroby. Místo konání - Český svaz chovatelů, Maškova 3, Praha 8.

Rozhlasová poradna – Zimní zdravotní potíže domácích mazlíčků

V úterý 23.1.2017 bude MVDr. Hanuš Velebný hostem pořadu Káva o čtvrté tématu na ČRo dvojka. Pořad je na téma „Zimní zdravotní potíže domácích mazlíčků“

MVDr. Michal Beneš absolvuje odbornou stáž v Bernu

MVDr. Michal Beneš absolvuje od 9.1. do 5.2.2017 v Bernu odbornou stáž zaměřenou na zobrazovací metody.

Články

Juvenilní symfyziodeza (JPS)

Pokud máte štěně, které by mohlo v dospělosti trpět dysplazií kyčelního kloubu, nabízíme  na našem […]

Addisonova choroba – opomíjená endokrinopatie

I když endokrinologická onemocnění patří ve veterinární praxi stále k těm méně častým,  jejich četnost […]

Hyperadrenocorticismus

Cushingův syndrom (CS) neboli hyperadrenocorticismum (HA) se v různé klinické formě vyskytuje poměrně často. Pokud […]

Syndrom nedostatečné funkce a selhání ledvin

S ledvinným selháním se ve stáří setkáváme relativně často, typickým příkladem jsou kočky. Jak rozpoznat první příznaky problémů a včas zareagovat dietním a léčebným opatřením.

Napsali o nás

28.Květen.2019

Péče o kocourka Micka

Dobrý den pane doktore, chtěli jsme ještě jednou poděkovat za péči o našeho kocourka Micka. […]

20.Květen.2019

Poděkování – Líza

Dobrý den, chtěl bych tímto poděkovat Vaší veterinární nemocnici za vynikající služby, které poskytujete v […]

15.Leden.2019

Sára

Vážená paní doktorko Černá, chci vám ještě jednou z celého srdce moc poděkovat za perfektně […]

| DALŠÍ DOPISY |

Tipy a rady

Osoba, která přivede zvíře na ošetření, by měla být dobře informována o stavu zvířete a vývoji jeho onemocnění. To platí i v případě běžné kontroly. Zvířata nám o svých problémech mnoho neřeknou a majitel je tak pro nás velmi cenným zdrojem informací. V případě očekávání důležitých rozhodnutí je nezbytné, aby byl vyšetření přítomen majitel zvířete.

| DALŠÍ RADY |

MVDr. Karel Najman

MVDr.Karel-Najman

kardiologie, respirační choroby
sonografie, endoskopie respiračního traktu
najman@aavet.cz

| DALŠÍ INFORMACE |

  • Nabídka zaměstnání:

    V případě zájmu o pracovní pozici je možné zaslat životopis spolu s motivačním dopisem na email dv@aavet.cz.
  • Informace pro stážisty :

    Studenti a postgraduanti se zájmem o stáž v naší nemocnici musí zaslat žádost na adresu fiala@aavet nebo dv@aavet minimálně měsíc před předpokládaným nástupem. více informací zde
  • Spolupracujeme :

    Naše vetrinární nemocnice dlouhodobě podporuje STŘEDISKO PRO VÝCVIK VODÍCÍCH PSŮ a spolupracuje s Veterninární záchrannou službou PETMEDIC.