Vzpomínka na Kevina


 

Kevinek na svém oblíbeném místečku

V prosinci  v roce 1996 jsem našla u popelnic malého křížence – pejska. Dostal jméno Kevin a  stal se mým věrným společníkem na dalších 14let. Poprvé jsem s ním navštívila jednu veterinární ordinaci, kde se však k mému nalezenečkovi nechovali příliš dobře. Proto jsme využila toho, že se blízko mého bydliště otevřela nová veterina ve Chmelové ulici.

Tehdy se ještě jmenovala “jenom” Veterinární klinika AA-Vet (dnes už je to Nemocnice) a sloužil v ní jenom pan doktor Najman a Gbelec s dvěma sestřičkami. Navzdory jejich mládí jsem okamžitě získala pocit, že “tomu” rozumí a ten pocit se během let proměnil v jistotu. Tady se ke Kevinovi chovali vždy velmi vlídně a přátelsky, i když s ním nebylo vždy lehké pořízení. Kevin byl totiž od malička hluchý, velmi, ale velmi aktivní a mrštný a navíc poměrně bázlivý k cizím lidem. Tím pádem se jeho ošetření někdy měnilo v chytání tekutého zlata mezi prsty. Díky bohu měli páni doktoři i sestřičky pro něj  vždy milé slovo a pohlazení a nesnažili se ho „ulovit“ za každou cenu. Tím pádem se ošetření Kevina po čase stalo méně náročné na moji fyzičku a hlavně psychiku.

Musím moc zaklepat, že se naštěstí Kevinovi až do vysokého věku vyhýbali zásadní zdravotní problémy. Veterinu jsme tak potřebovali hlavně pro běžnou údržbu a občas když někde venku našel nějakou“dobrotu“ a bylo mu pak zle. Až poslední půlrok života ho začal trápit nádor varlátek a navzdory léčbě jsme ho museli nechat v květnu 2011 uspat.

Časem jsem se seznámila i s osazenstvem naší veteriny, protože jsem doktory i sestřičky potkávala jak venčí své vlastní pejsky a tak vím leccos i o jejich “nepracovním” životě a oni naopak leccos o mě. Takže se ten náš vztah klienta a lékaře posunul někam dál, což je doufám pro obě strany dobře. Pro mě tedy určitě ano.

Po smrti Kevina jsem se rozhodla, že už žádného pejska nechci, ale syn na to nedbal a pořídil mi malou čivávku Enynku. Nejdřív jsem se jí trochu bránila a měla jsem tendenci ji porovnávat s Kevinem. Pak mi ale, stejně jako on, přirostla k srdci a už bych ji nedala za nic na světě. A pan doktor Gbelec se mi směje, že mi to říkal hned při prvním očkování.

Právě pan doktor mě oslovil s návrhem, abych jako “starý a zasloužilý” klient napsala pár řádek na nové stránky Veterinární nemocnice AA-Vet. Přemýšlela jsem co napsat a pak to tak nějak šlo samo. Snad čtenáře příběh mého Kevina zaujme a snad z něho bude cítit důvěra, kterou mám k celé “naší” nemocnici.

Loni oslavil “náš” AA-Vet 15 let od založení a já bych chtěla “našim” doktorům i sestřičkám popřát ať za nimi pořád chodí jejich pacienti tak rádi jako my s Kevinkem, resp. s Enynkou.

Tak hodně zdaru do dalších let!

 

Kutinová Blažena, čivávka Eny a Kevinek ve vzpomínkách

 

Aktuálně

MVDr. Martin Daníček – odborná stáž v Anglii

V únoru 2018 absolvoval MVDr. Martin Daníček dvoutýdenní odbornou stáž na referenční klinice Ruthland House v Anglii...

Přednáška pro chovatele koček

V sobotu 4.2.2017 budou MVDr. Petr Gbelec a MVDr. Petra Soukupová přednášet pro chovatele koček na téma oční choroby. Místo konání - Český svaz chovatelů, Maškova 3, Praha 8.

Rozhlasová poradna – Zimní zdravotní potíže domácích mazlíčků

V úterý 23.1.2017 bude MVDr. Hanuš Velebný hostem pořadu Káva o čtvrté tématu na ČRo dvojka. Pořad je na téma „Zimní zdravotní potíže domácích mazlíčků“

MVDr. Michal Beneš absolvuje odbornou stáž v Bernu

MVDr. Michal Beneš absolvuje od 9.1. do 5.2.2017 v Bernu odbornou stáž zaměřenou na zobrazovací metody.

Články

Juvenilní symfyziodeza (JPS)

Pokud máte štěně, které by mohlo v dospělosti trpět dysplazií kyčelního kloubu, nabízíme  na našem […]

Addisonova choroba – opomíjená endokrinopatie

I když endokrinologická onemocnění patří ve veterinární praxi stále k těm méně častým,  jejich četnost […]

Hyperadrenocorticismus

Cushingův syndrom (CS) neboli hyperadrenocorticismum (HA) se v různé klinické formě vyskytuje poměrně často. Pokud […]

Syndrom nedostatečné funkce a selhání ledvin

S ledvinným selháním se ve stáří setkáváme relativně často, typickým příkladem jsou kočky. Jak rozpoznat první příznaky problémů a včas zareagovat dietním a léčebným opatřením.

Napsali o nás

28.Květen.2019

Péče o kocourka Micka

Dobrý den pane doktore, chtěli jsme ještě jednou poděkovat za péči o našeho kocourka Micka. […]

20.Květen.2019

Poděkování – Líza

Dobrý den, chtěl bych tímto poděkovat Vaší veterinární nemocnici za vynikající služby, které poskytujete v […]

15.Leden.2019

Sára

Vážená paní doktorko Černá, chci vám ještě jednou z celého srdce moc poděkovat za perfektně […]

| DALŠÍ DOPISY |

Tipy a rady

Chcete-li se nás na cokoli zeptat, můžete kromě e-mailu využít i náš facebook. Rádi vám odpovíme.

| DALŠÍ RADY |

  • Nabídka zaměstnání:

    V případě zájmu o pracovní pozici je možné zaslat životopis spolu s motivačním dopisem na email dv@aavet.cz.
  • Informace pro stážisty :

    Studenti a postgraduanti se zájmem o stáž v naší nemocnici musí zaslat žádost na adresu fiala@aavet nebo dv@aavet minimálně měsíc před předpokládaným nástupem. více informací zde
  • Spolupracujeme :

    Naše vetrinární nemocnice dlouhodobě podporuje STŘEDISKO PRO VÝCVIK VODÍCÍCH PSŮ a spolupracuje s Veterninární záchrannou službou PETMEDIC.